The Pyrenean Rally — gravel Girona / Llanca, Espanya
Espanya

The Pyrenean Rally

Dades bàsiques

Data:
7 jun
Tipus:
Ultra / Bikepacking
Girona / Llanca · Multirregión (Pirineos) · Espanya
Distàncies:
1.799 km
Desnivell:
46.000 m
Preu:
340 EUR

Descripció

The Pyrenean Rally és un ultra de bikepacking en format coast-to-coast d'anada i tornada: 1.799 km i 46.000 metres de desnivell entre Girona i Llançà, recorrent el Pirineu de banda a banda i tornant al punt de sortida. Una prova de dimensions excepcionals que situa el ciclista davant de diversos dies de navegació autònoma, gestió del son i decisions logístiques constants sota condicions climàtiques imprevisibles. Des de Push Rider, la preparació per a events d'aquest rang treballa l'economia de pedaleig a baixa intensitat prolongada, els protocols de son mínim i la gestió mental de la incertesa, tres pilars que marquen la diferència per sobre dels 1.000 km. Reservada per a ultraciclistes amb experiència contrastada en proves de més de mil quilòmetres.

Preguntes freqüents

Quan se celebra The Pyrenean Rally 2026?

The Pyrenean Rally 2026 se celebra el 7 de juny.

Quina és la distància i el desnivell total?

The Pyrenean Rally cobreix 1.799 km amb 46.000 metres de desnivell acumulat.

On és la sortida i quin és el recorregut?

La prova surt i arriba a la zona de Girona i Llanca. És un coast-to-coast d'anada i tornada.

Quin tipus de prova és?

És una prova de tipus Ultra i Bikepacking de llarga durada.

Com preparar The Pyrenean Rally amb PUSH TRAINING 360?

Amb 1.799 km i 46.000 m de desnivell en format ultra coast-to-coast, The Pyrenean Rally és una de les proves més extremes del calendari. El pla PUSH TRAINING 360 de 12 setmanes amb revisió setmanal s'orienta aquí al màxim: la fase de base aeròbica ha de ser molt sòlida i prolongada; la construcció de llindar treballa l'economia en càrregues de moltes hores; la càrrega d'especificitat inclou blocs de diversos dies consecutius en bici amb alforges, simulant autonomia total en ruta; el tapering final permet arribar amb frescor. La nutrició en 3 fases és absolutament crítica a aquesta escala: maxi-càrrega prèvia, estratègia d'alimentació contínua durant el recorregut alternant fonts energètiques, i recuperació sistèmica en acabar. El pacing ha de ser ultraconservador des del primer quilòmetre, ja que la gestió de l'esforç i del son al llarg de centenars de quilòmetres és la diferència entre acabar i abandonar.

Vols que t'entrenem?

Tria la teva cursa i nosaltres construïm el pla: entrenament, nutrició i cap en un programa de 12 setmanes amb aquesta prova com a objectiu. Places limitades per edició.

Aplica al programa